O tvůrci

Modelářství se věnuji od roku 1994. Základním odpichem do tohoto světa byl časopis ABC a jeho rozsáhlá základna déček. Souběžně s tím jsem lepil plastikové modely a popouštěl uzdu fantazii při tvorbě železničních tratí TT. Svým způsobem jsem se pustil do všeho, co mi přišlo pod ruku. Priority se však v čase mění, a někdy i proti mé vůli, jsem byl nucen upravit své zaměření. Čas a prostor, protivníci, kteří jako první a na dlouho přerušily tvorbu v TT světě. Nebylo to ale na škodu. Během této pomlky dozrály nápady, ujasnil se pohled na věc a návrat k vláčkům je o to příjemnější záležitostí.

 

Plastikové modely jsem odložil po té, co jsem došel k poznání, že finanční nároky na zázemí pro stavbu modelů na úrovni je pro mojí tehdejší situaci nereálná. Navíc, případná kreativita při úpravách modelů je zde omezenější než ve světě papírovém. Zůstal jsem tak ve vztahu s papírem, který cítím jako sobě nejbližší. Toto odvětví prodělalo v posledních letech solidní evoluční vývoj a řada konstruktérů ve spolupráci se staviteli dokáže světu předvést neskutečné výsledky. Jsem tím hodně inspirovaný pro tvorbu svých vlastních modelů, kde na začátku nepotřebujete více než papír, tužku, rýsovací potřeby, znalost geometrie, obvykle té deskriptivní a nůžky s lepidlem.

 

Doufám, že při zdejší návštěvě naleznete, co hledáte, a podobně postiženým přeji dobrý zrak, hmat a upozorňuji, že základním životním cyklem je fotosyntéza, tak nezapomínejte chodit ven do přírody a na sluníčko =).© 2014   |   Tel: +420 723 255 302
Email: vitek.jan.87@seznam.cz
home    |   kontakty    |   nahoru